Konzultanti: Ing. Oliver Hrapka, ohrapka@neotec.sk, +421 905 296 504

Bc. Jaroslav Samčík, jsamcik@neotec.sk, +421 43 426 08 03

Servis: Jozef Bochnička, jbochnicka@neotec.sk, +421 43 426 08 05

Ploché šijacie stroje

sú určené na základné zošívanie materiálov v obuvníckom priemysle. Najčastejšie sa používajú stroje jednoihlové s kruhovým vrchným podávaním v prevedení s automatickými funkciami odstrihu nite, zapošitia a zdvihu pätky.

V prípade špeciálnych požiadaviek je možné tieto stroje vyhotoviť aj v dvojihlovom prevedení prípadne s bočným orezom materiálu. Šijacie stroje môžeme doplniť o rôzne typy vodiacich zariadení a špeciálnych pätiek.

Stĺpové šijacie stroje

sú určené najčastejšie na štepovacie operácie v obuvníckom priemysle. Najčastejšie sa používajú stroje dvojihlové s kruhových vrchným podávaním v prevedení s automatickými funkciami odstrihu nite, zapošitia a zdvihu pätky.

Ramenové šijacie stroje

sú určené na špeciálne operácie, v ktorých je potrebné zošívať diely valcového tvaru prípadne v úzkych častiach výrokov (napr. špička obuvi, päta, pri výrobe detských topánok). Používajú sa aj na lemovacie operácie v obuvníckom priemysle.

V prípade špeciálnych požiadaviek je možné tieto stroje vyhotoviť aj v dvojihlovom prevedení prípadne s bočnýmorezom materiálu zospodu prípadne zvrchu. Šijacie stroje môžeme doplniť o rôzne typy vodiacich zariadení a špeciálnych pätiek.

Stroje so zik-zak stehom

sú určené na zošívanie pätovej časti obuvi s použitím jednoduchého alebo viac vpichového zik-zak stehu.

Šijacie pracoviská

sú určené na špeciálne operácie v obuvníckom priemysle na ozdobné štepovanie vrchnej časti obuvi prípadne našívanie etikiet a ozdobných častí.